1 Nisan 2008 Salı

PAMUŞ PRENSESİMMM...

Biz yazı getirdiiik.bu elbise,
pamuş prensesime dayısı ve yengesinden geldiii.yengesi vitrinde görünce dayanamayıp almış bize göndermiş.çok teşekkür ederiz pamuşuma da çok yakıştı galiba...
buarada pamuş kızınca annne-annennenni diyor çok tatlı oluyor.geçen hafta eve biraz geç kalmıştım babası da benden önce gelmiş onun kucağındayken böyle söylenip durmuş tabi ben gelince susuverdi.yani pamuşu kızdırmaya gelmiyor.ayrıca bu seslerin 'anne'ye benzemesi beni ayrıca mest etti :))

MALATYA'YA GİTTİİİK...Darende'deki somuncu baba türbesinin yanındaki kanyon buraya geçen sene gitmiştik(pamuş karnımdayken)
o meşhuuur kayısılar ,çeşitli lokum ve pestillerMalatya'dan genel görünüm

Hepinize merhaba blog dostlarımız...


Geçen haftasonumuz çok güzel geçti.cumartesi günü buraya yaklaşık 2 saat mesafede olan Malatya'ya gittik çekirdek ailecek.bizim kızımız büyümüş de haberimiz yokmuş.çok usluydu pamuşum.giderken yol boyunca sabah uykusunu uyudu,yemek yediğimiz yerde(sandal restaurant gidenler olursa tavsiye ederim Malatya'ın en işlek caddesi üzerinde) arabasında oturup bize baktı,oyuncaklarını yere attı durmadan ,garsonlar sürekli yerden oyuncaklarını topladılar :) sonra biraz şehri gezdik ve meşhuuur bıçakla kesilip yenen Maraş dondurması yedik(bizim için sezonun ilk dondurmasıydı) Pamuşu arabasında görenler dönüp dönüp baktılar.yine herkesin gözdesi oldu anlayacağınız.


Daha sonra birbirinden güzel kuru kayısı,armut,dut,pestil,ceviz ve bunların daha önce hiç görmediğim hallerini satan dükkanların olduğu Yeni Şıra Pazarı'na gittik.en çok hoşuma giden de satıcıların her çeşitten ikram etmesi oldu :)) buarada biz sürekli sarı sarı kayısı kurularına bakıyorduk ama öğrendik ki koyu kahve rengi olan kayısılar organikmiş diğerleri kükürtle sarartılıyormuş.bizde ne güzel sapsarı diye onlardan almaya çalışıyorduk :) (resimde en dıştaki kahverengi olanlar organikmiş)


en sonunda da bir alışveriş merkezi bulup gezdikten sonra evin yolunu tuttuk.pamuş yine biraz uyudu ve kuzucuğum bize hiç zorluk çıkarmadan eve geldiiik.buralara yakın olup da daha Malatya'ya gitmemiş olanlara tavsiye ederim çünkü daha bizim bile görmediğimiz ve gezilecek o kadar çok yeri var ki...


hepinize sevgileeer......

14 yorum:

david santos dedi ki...

Nice posting. Thank you.


NURIN JAZLIN
MURDERED. 9 YEARS OLD. WHY? ARE WE HUMAN?
.
Please!
TO AVOID SUCH A TRAGEDY HAPPENING AGAIN, AND FOR THE SALVATION OF OUR CHILDREN, WE ARE DOING A WORLDWIDE CAMPAIGN, DISPLAYING THE IMAGE OF NURIN JAZLIN JAZIMIN IN BLOGS ALL OVER THE WORLD ON 25TH APRIL 2008. LET'S NOT FORGET NURIN JAZLIN.

aybike-yusuf-eren dedi ki...

Maşallah pamuk şekerine.Söze gerek yokki görüntü herşeyi anlatıyorr.Çooook tatlı.Öpüyorum bu güzelliği..

Mısır Patlağı :) dedi ki...

ayyy Ne kadar tatlı gülmüş o kırmızı elbisenin içinde çiçek gibi maşallahı var Kızımın :)

Yerim onu ben gülen yüzü hiç solmasın inş.

Yaz gelince bembeyaz tenler miniş elbiselerle ortaya çıkıcak inş. tam Kıtıy kıtıy yemelik :)

Sni ve pamuşumu kucaklarım sevgiler :)

esin köksal memiş dedi ki...

maşallah çok tatlı ...kırmızılar da çok yakışmış.

mummy dedi ki...

Kırmızı başlıklı kız olmuş bu annesi maşallah çok tatlı oh Malatyaları da gezmiş gelmiş yarasın bakalım..
Sağlıcakla..

уαѕємiη... dedi ki...

oyyyy şekerlikk :))))

malatya da gezilmiş sefanız olsunnn

maaşallah kuzuma

öpüyorus sizi...

Çikolatalı pasta dedi ki...

Pamus elsibesiyle tam oyuncak bebek gibi olmus, harika. Kucaga alip minciklamalik kivamda. :) Malatya fotograflari da cok guzel bu arada.

muko dedi ki...

oyy oyyy beu ne tatlılıktırr yarabbimmm tamm yemelikkk ısırmalıkk,maşllah maşallah,rabbim nazarlardan korusun

doğu anadoluyu çook merake diyorum hiç gitmedim o taraflara
fotoğraflarda çok güzel

annecik dedi ki...

oh oh yazıda getirmiş bızdık gezmelerede gitmiş kırmızıda çok yakışmış yaradan nazarlardan korusun maşallah daha ne istesin şeker keyfi yerinde gülüşüde atmış resme imza gibi

siyap dedi ki...

Ziyaretiniz ve güzel sözleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürleeer...sevgileeer...

doruk'un sayfası dedi ki...

merhaba,
biz de sizi ziyaret ettik pamuk şekeriniz hakkaten pamuk gibi maşallah
sevgiler,
esra

KeLeBeK dedi ki...

uff o ne sevimli o ne cilveli poz annesi!! pamuş da gayet farkında ne kadar şık olduğunun.. ve en güzel gülücüklerinden birisini atmış annesi için...
Rabbim meleklerimizi bir koca ömür boyu korusun AMİN

AYSUN dedi ki...

Malatya ne güzelmiş diyorum!!! Maşallah pamuğa da...

A.Emir ve annesi dedi ki...

Aman Allah'ım bu ne tatlılık!emirin gözleri kamaştı şuan kucağımda pamuşu yakalamak istiyor!!!!!!!stiyi!çok tatlı yaaaaaaaoa!canlısını da görmek istiyoruz annesi,biz gelince de giydir olur mu!!!